Ücretsiz Danışma Hattı

Evlilik, Facebook ve Özel Hayat

Modern insanın döngüsü: Erken kalkıp ofise gidiyor, toplantı aralarında kahve içiyor, akşamları sosyalleşiyor, sıklıkla yalnızlaşıyor, tatile gidip kendini yoruyor, işine dönüp dinlenmeye devam ediyor. Adına hayat dediğimiz bu kıskaç geriye iki ayrı kırıntı bırakmakta:

İyi anılar ve kötü anılar.

Savunma mekanizmalarımızın kötü anıları bastırıp iyileri hatırlamak gibi zorlu bir mesaisi olduğunu biliyoruz. Ama iyi bir haber verelim. Sadece iyi anıların paylaşılıp köpürtüldüğü alternatif bir yaşam alanı daha var. Ona da Facebook diyoruz. Facebook fotolarına ve durum güncellemelerine genel olarak bakıldığında insanoğlunun mutlu bir organizma olduğunu bile düşünebilirsiniz. Ancak küçük bir sıkıntı ortaya çıkabiliyor. Çünkü kiminin iyi anısı, bir diğerinin kâbusu olabilmekte...

İtalya’da balayı yapan bir evli çift ile ilgili bu hafta okuduğum bir haberi buna örnek verebiliriz:

Balayı fotoları eş tarafından Facebook’ta paylaşılıyor. 10 yıl önce çekilmiş olan fotoların kendisinden izinsiz herkese açık şekilde paylaşılmasından rahatsızlık duyan koca ise eşini fotoları silmeye ikna edemiyor. Adam çareyi mahkemeye gitmekte buluyor. Hâkim, kocanın talebini haklı bularak fotoların kaldırılmasına ve eşin kocaya tazminat ödemesine karar veriyor. Bu hikâyeden ‘konu ilişkiler olduğunda tek kazanan avukatlardır’ın yanı sıra başka sonuçlar da çıkarmak mümkün. Gelin, madde madde sıralayalım:

* Sizin için güzel olan bir anı başkasında aynı hisleri tetiklemeyebilir.

* Facebook ve Instagram’da paylaşılmadıkça mutlu anılar tamamen gerçekleşmiş sayılmaz.

* Bir erkek, işi mahkemeye götürmediği sürece haksızdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

%20 İndirim fırsatlarımızdan faydalanmak için takip edin.
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Evliya Hoca Sokak No:2/1 Üsküdar / İSTANBUL
TELEFON
E-BÜLTENE KAYDOL
Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.